کد خبر : 38623
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

انتقادات صریح از شهرداران کهگیلویه و بویراحمد

انتقادات صریح از شهرداران کهگیلویه و بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در همایش شهرداران کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از نیروهای مازاد شهرداری خواستار تعدیل این نیروها شد

دهدشت نیوز

شهرداران تحت هیچ شرایطی نیروی انسانی جدید اضافه نکنند/ لزوم جذب اعتبارات توسط شهرداری‌ها در پایان سال مالی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرداران در پایان سال مالی نسبت به جذب اعتبارات اقدام کنند.

سید علی احمدزاده در همایش شهرداران شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر خروجی محور بودن جلسات گفت: هر منطقه که به شهر تبدیل می‌شود باید خدمات ارائه شود و از آن حالت روستا خارج شود اما شهرداران به جای اینکه تلاش کنند تا تغییری در چهره شهرها ایجاد شود به دنبال استخدام فلان شخص هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از شهرداری‌های استان با ۳۵ نیرو می‌چرخد اما ۹۵ نیرو جذب کرده و در پرداخت حقوق این افراد با مشکل مواجه شده، ما هیچ اعتباری که برای حقوق نیروهای شهرداری بدهیم نداریم و خود شهرداری‌ها باید دنبال راهی برای پرداخت حقوق باشند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات ارزش افزوده اختصاص داده می‌شود تا تغییری در چهره و سیمای شهرها ایجاد شود، گفت: شهرداری ایجاد کردیم که به مردم خدمات عمومی ارائه دهند نه اینکه اعتبارات را صرف حقوق نیروهای مازاد کنند.

وی با اشاره به اینکه فردی را می‌خواستیم به عنوان مدیر معرفی کنیم اما به دلیل جذب نیروهای مازاد رد شد خطاب به شهرداران گفت: می‌دانم تحت فشار نمایندگان و اعضای شورا هستید اما تحت هیچ شرایطی نباید نیروی انسانی مازاد اضافه کنید و بار سنگین پرداخت حقوق به خودتان تحمیل کنید.

وی با بیان اینکه در هر شهری که برای بازدید می‌روم نیروهای شهرداری از عدم پرداخت حقوق گلایه دارند، افزود: معاون امور عمرانی به همراه شهرداری‌ها برنامه‌هایی
برای تغییر در سیما و منظر شهر ارائه دهد، چیتاب منطقه خوب توریستی است می‌تواند شرایطی ایجاد کنید که مردم بیایند آنجا سرمایه‌گذاری کنید و بافت منطقه را به سمت بافت‌های گردشگر پذیر سوق دهد.

وی با بیان اینکه برای بهبود ورودی شهرها اعتبار به شهرداری‌ها اختصاص داده می‌شود، گفت: ورودی شهرهای استان وضعیت مناسبی ندارد شهرداران نسبت به ورودی شهرها حساس باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرداران طرح تحولی برای شهرها به ما ارائه دهند تا اعتبار اختصاص داده شود، گفت: تلاش کنید فضای سبز و پارک ایجاد کنید حتی با همین پول‌های کم می‌شود کار بزرگ انجام داد و نام نیک به یادگار گذاشت.

احمدزاده با اشاره به دو برابر شدن اعتبارات ارزش افزوده گفت: ۹۰ میلیارد برای زلزله سی‌سخت به شهرداری دادیم اما دلهره داریم این مبلغ جذب نشود و پول برگشت بخورد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پول برای شهرداری‌ها آمده اما جذب نشده است که فاجعه است، شهرداران در پایان سال مالی اعتبارات را جذب کنند.

احمدزاده با اشاره به اینکه لوداب، دیشموک و قلعه رئیسی در حال شهرستان شدن است، گفت: از شهرداران این مناطق می‌خواهم شانیت مرکز شهر را حفظ کنند و در طرح ‌های هادی و ورودی شهرها تغییرات ایجاد کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان از تغییر نام برخی شهرها و روستاهای استان خبر داد و گفت: برخی نام‌ها در شان شهرها و مناطق استان نیستند که مردم برای تغییر نام این شهرها همکاری کنند.

 

در ادامه این نشست ، مدیرکل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد به سالن‌های بحران در استان اشاره کرد و گفت: این سالن‌ها اکنون خود موضوعی بحرانی شده که باید فکری به حال آن کرد.

شهامت  با بیان اینکه خیلی از انتظارات و انتقادات از شهرداری‌ها در استان به جا نیست ، افزود : اول باید درآمدها را ببینند و بعد انتقاد کنند البته این نافی خدمات‌رسانی به مردم و همچنین قصور شهرداران می‌شود.

شهامت در ادامه به سالن‌های بحران در استان اشاره کرد و گفت: این سالن‌ها اکنون خود موضوعی بحرانی شده که باید فکری به حال آن کرد خوشبختانه در این دوره و با مساعدت معاون عمرانی استاندار و سازمان برنامه و بودجه ۶ سالن برای استان در مناطق مختلف تعریف شده است البته برخی شهرداری‌ها کم کاری و بی‌مهری کرده‌اند و منابع برگشت می‌خورد که اجحاف به کل استان است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تازه ترین خبر

http://dehdashtnews.ir/?p=26405