واکنش فعال فضای مجازی به سخت تلفظ کردن نام “کهگیلویه”/ مشکل کهگیلویه تبعیضات نارواست

واکنش فعال فضای مجازی به سخت تلفظ کردن نام “کهگیلویه”/  مشکل کهگیلویه تبعیضات نارواست
سید ابوصالح دانشفر فعال فضای مجازی در واکنش با سخت تلفظ کردن نام "کهگیلویه" گفت: کهگیلویه تبلور و افتخار قوم لر این دیار تاریخی است، مشکل کهگیلویه تبعیضاتی است که سال‌های سال در این استان و کشور به آن روا می‌شود!

سید ابوصالح دانشفر فعال فضای مجازی طی مرقومه‌ای در خصوص برخی اظهارات مسئولان در سخت تلفظ کردن اسم “کهگیلویه” آورده است:

کهگیلویه هویت و شناسنامه و معرف تاریخی این استان و برگ زرین درخشان و غیرقابل انکار و غیرقابل تحریف این خطه جاودانه و تاریخی است.

کهگیلویه تبلور و افتخار قوم لر این دیار تاریخی است.

جناب آقای احمدزاده استاندار محترم استان چهارفصل، در یکی از آخرین اظهارنظرهای خود درمنطقه تنگ تامرادی که عده زیادی از مسئولین استانی حضور داشتند فرمود یکی ازمهمترین مشکلات اساسی استان ما در نزد مسئولان کلان کشوری عدم توان بیان تلفظ درست نام کهگیلویه است، به‌به عجب کشف بسیار مهم و سرنوشت‌ساز، جناب استاندار عزیز و بزرگوار با نهایت شرمندگی به عنوان یک شهروند کهگیلویه‌ای که خود و اجداد و نیاکان ما قرن‌هاست که در کهگیلویه سکونت داشته‌ایم و در این دیار علی‌رغم همه ناملایمتی‌ها و سختی‌هازندگی کرده‌ایم و نفس می‌کشیم به استحضارتان می‌رسانیم که مشکل کهگیلویه سختی تلفظ نام آن نیست بلکه مشکل کهگیلویه مظلومیت آن است!!

مشکل کهگیلویه تبعیضاتی است که سال‌های سال در این استان و کشور به آن روا می‌شود!

مشکل کهگیلویه عدم توسعه یافتگی آن است!!

مشکل کهگیلویه عدم استفاده به‌جا و اصولی و منطقی از نخبگان و مغزهای متفکر و جوانان مستعد و تحصیلکرده آن در مدیدیت کلان استانی وکشوری است.

مشکل کهگیلویه در بن‌بست نگه‌داشتن و عدم توجه به ساخت زیرساخت‌ها و رفع نیازمندی‌های آن است!

مشکل کهگیلویه در غارت سرمایه‌های خدادادی منابع طبیعی آن و عدم کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی و عدم اشتغال برای هزاران جوان ساکن آن است!

مشکل کهگیلویه در عدم عادلانه تقسیم بودجه استانی و رفع صدها مشکل ومعضلات عدیده‌ای است که دامن‌گیر ساکنانش، شده است!

و مشکلات کهگیلویه در رسیدگی به خواسته‌های بر حق مردمش از سوی مسئولان کلان استانی و کشوری است.

و صادقانه به استحضارتان می‌رساند مشکل کهگیلویه عدم توان تلفظ نام آنن نیست.

زیرا نام کهگیلویه قرن‌های متمادی است که درکنار نام تاریخی و باستانی (کهگیلویه وبویراحمد) یدک کشیده می‌شود و یک نام به بلندای تاریخ این مرزوبوم و کشور عزیزمان ایران است.

کهگیلویه نام کوچک و تازه‌ای نیست، کهگیلویه از زمان حمله اسکندر مقدونی و پیش از آن در کشور عزیزمان ثبت شده همان جایی که فرزند شایسته و حماسه‌ساز و دلاورش و سردارشجاعش (آریوبرزن) راه را به همراه سربازان دلاورش بر اسکندر مقدونی بست و تا پای جانبازی و اوج رشادت و شهامت مرد و مردانه جنگید تا نام کهگیلویه با افتخار در تاریخ سپهرسیاسی و حماسی ایران ثبت و ضبط شود.

نام کهگیلویه قرن‌های متمادی است که علی‌رغم همه طوفان‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و جنگ‌های بیشماری که بر پیکره آن تحمیل گردید اما ثابت و استوار پا بر جای ماند و نامی مقدس و افتخارآفرین و باستانی و کهن است که با رگ و ریشه و خون فرزندان لر تبار این استان عجین شده و بخش حساس و مهمی از پیکره وجود آنان است.

آقای استاندار! کهگیلویه نامی آشنا و ارزشمند به قدمت تاریخ ایران زمین است و نامی باستانی و همیشگی و غیرقابل تغییر و جاودانی است، زبانی که قادر به تلفظ نام شیرین کهگیلویه نیست همان بهتر که درکام ساکت بماند.

آقای احمدزاده مشکلات اساسی کهگیلویه را باید در جاهای دیگری جستجو کرد و نه درلفظ آن!

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تازه ترین خبر

http://dehdashtnews.ir/?p=26405