کد خبر : 51743
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۵

تقدیر ویژه از خدمات مدیر کل امور اجتماعی استانداری در زمینه کودکان کار توسط مسؤلین سازمان امور اجتماعی کشور

تقدیر ویژه از خدمات مدیر کل امور اجتماعی استانداری در زمینه کودکان کار توسط مسؤلین سازمان امور اجتماعی کشور

به گزارش دهدشت نیوز،مسئولین و کارشناسان کارگروه کودکان کار سازمان امور اجتماعی کشور، با حضور در استان و برگزاری جلسات متعدد با سمن‌ها و موسسات مردمی‌، ادارات و ارگانهای متولی و فعالین فرهنگی اجتماعی، موضوع ساماندهی کودکان کار خیابانی را مورد بحث و بررسی قرار دادند؛ در خلال این جلسات، خدمات جهادی و پیگیریهای مجدانه

به گزارش دهدشت نیوز،مسئولین و کارشناسان کارگروه کودکان کار سازمان امور اجتماعی کشور، با حضور در استان و برگزاری جلسات متعدد با سمن‌ها و موسسات مردمی‌، ادارات و ارگانهای متولی و فعالین فرهنگی اجتماعی، موضوع ساماندهی کودکان کار خیابانی را مورد بحث و بررسی قرار دادند؛

در خلال این جلسات، خدمات جهادی و پیگیریهای مجدانه مدیرکل امور اجتماعی مورد تجلیل و تقدیر ویژه قرار گرفت؛

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویر احمد گفت: در زمینه آسیبهای اجتماعی و کودکان کار باید جهادی عمل کرده و انگیزه تجاری و اقتصادی نداشته باشیم

مسعود نوری روز سه شنبه۲۵مهر در جلسه میز خدمت کودکان کار با حضور حجه الاسلام ملکی رئیس کارگروه کودکان وزارت کشور گفت:هدف از این نشست دیدار با سمن ها وگروهای مردمی است که نشان دهنده جایگاه خاص این نهادها می باشد.

ایشان افزودند:تلاش دفتر امور اجتماعی در یک سال اخیر شناسایی مؤسسات مردم نهادی بوده که به شکل میدانی وجهادی فعالیت و برنامه داشته اند ودر مورد آسیبهای اجتماعی دغدغه مند بوده اند وتشویق این مؤسسات وکمک وهمکاری با آنها از طریق ادارات وسازمانهای مختلف در راستای اهداف این نهادها.

نوری گفت:اساسنامه این مؤسسات این است که نباید دغدغه اقتصادی وتجاری داشته باشند .باتوجه به اینکه مسأله اصلی کشور ومخصوصا استان ما الان آسیبهای اجتماعی می باشد باید با روحیه جهادی وبا هدف رفع این آسیبها پای کار باشیم.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات اصلی این مؤسسات ونهادها اعتبارات ناچیزی می باشد که در پایان سال ودر بازه زمانی خیلی کم باید جذب شود که باعث مشکلات وعدم نتیجه مطلوب خواهد شد.

در این جلسه سازمان بهزیستی استان، سمن ها ومؤسسات مردمی به گزارش عملکرد و ارائه آمار و پیشنهاد برای ساماندهی و بهبود وضعیت کودکان کار خیابانی، کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب پرداختند.

رئیس کارگروه کودکان کار وزارت کشور نیز با تشکر وقدردانی از فعالیتهای جهادی دفتر امور اجتماعی وسمن های مردمی استان افزود:برای آگاهی از آمار واقعی ووضعیت موجود آسیبهای اجتماعی وکودکان کار ودر معرض آسیب ،موسسات وسمن های مردمی معتبر تر وقابل اعتماد تر می باشند؛ لذا این مؤسسات برای تخصیص اعتبار میتوانند طرح ارائه دهند تا در صورت تصویب، اعتبار لازم تخصیص داده شود.

در جلسه با مدیران دستگاهها نیز ارائه شد

حجه الاسلام ملکی گفت:طبق ماده ۶قانون حمایت از کودکان واطفال، دستگاهها در این زمینه وظایف قانونی دارند وباید گزارش عملکرد ماهیانه خود رابه دفتر امور اجتماعی تحویل دهند.

مدیر کل بهزیستی در این خصوص گفت:طبق ماده ۶قانون حمایت از کودکان وظایف همه دستگاهها مشخص شده است وبر خلاف تصور ، فقط اداره بهزیستی مسؤل ساماندهی وپیگیری کودکان کار نمی باشد.

وی افزود:در زمینه کودکان کار صرفا به چند کودک در سر چهار راه نباید توجه کرد بلکه آسیب هایی که در این خانواده ها وجود دارد باید مورد توجه وپیگیری قرار بگیرد، که در این مورد قانون به صراحت وظایف همه دستگاه ها را مشخص کرده وما بالغ بر ۴۶مکاتبه با دستگاه ها داشتیم که حتی حاضر به جواب دادن هم نشدند.

مدیر کل بهزیستی اشاره کرد:هر نهادی وهر مؤسسه ای در این زمینه فعالیتی انجام داده ما همراهی کردیم ودر سفر اخیر ریاست جمهوری به استان با رایزنی های انجام شده، مبلغ ۸۰میلیارد تومان اعتبار به بهزیستی استان اختصاص داده شد که ۲۰میلیاد تومان آن در حوزه کودکان کار وزنان ودختران بی سرپرست وبدسرپرست هزینه خواهد شد.

معاون اداره کار وتعاون اجتماعی استان نیز گفت:باید به عوامل ایجاد کودکان کار توجه شود،عواملی از قبیل فقر،فقر فرهنگی ، تورم ناگهانی وترک تحصیل، که همواره پیشگیری بهتراز درمان می باشد.

ایشان اقدامات انجام شده توسط اداره کار را این چنین برشمرد:استفاده از سالنهای ورزشی واستخر رایگان ، برگزاری جام فوتسال، مسابقات غدیر، کلاس های تقویتی برای ۱۳۰ نفر، معرفی کودکان کار به کارگاهها که حدود ۲۶نفر بوده اند، اهدای کفش وبسته های غذایی به ۱۱۰نفر، اعزام ۴۰ نفر به اردوی زیارتی اربعین و اهدای لوازم التحریر به ۱۱۰نفر رسید.

درپایان جلسه مدیر کل امور اجتماعی استانداری ضمن تشکر وقدردانی از تلاش جهادی وخستگی ناپذیر حجه الاسلام ملکی وهیئت همراه و توجه این سازمان به مسائل اجتماعی استان بیان کرد:طبق ماده ۱۹قانون حمایت از کودکان، همه موظفند که موضوع کودکان کار را پیگیری کنند. ما همراه وحامی دستگاه هایی هستیم که پای کار وفعال هستند وبا مدیران ودستگاه هایی که قصور واهمال کنند برجورد جدی خواهد شد.

 

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

http://dehdashtnews.ir/?p=26405