استقلال رسانه ای، از گفتار تا عمل

استقلال رسانه ای، از گفتار تا عمل
استقلال رسانه ای، از گفتار تا عمل

دهدشت نیوز

*استقلال رسانه ای، از گفتار تا عمل*

چندی پیش مطلبی در فضای رسانه ای استان تحت عنوان “نفتی شدن موحد” انتشار یافت و اندکی بعد واکنش هایی را به دنبال داشت. با ملاحظه ی موارد مطروحه، ذکر چند نکته در این خصوص لازم است:
#رعایت اخلاق انتخاباتی و رسانه ای، موضوع بسیار مهمی است که البته به صورت صفر و صد نبوده و موضوعی نسبی میباشد. متاسفانه اخیرا، این مهم کمتر مورد توجه قرار گرفته است‌. بر عکس برخی ها که تنها بد اخلاقی را سرلوحه برنامه های خود قرار داده اند، ولی خوشبختانه تشکیلات سیاسی منتسب به حاج آقا موحد و در راس آن شخص ایشان همواره بر رعایت اخلاق انتخاباتی توجه و تاکید داشته و در عمل نیز پیشقدم هستند.
انتشار یک موضوع کهنه و قدیمی مربوط به سالها پیش را به عنوان افشای حقیقت و فتح الفتوحی برای خود قلمداد کرده اند. اینحاست که باید در معنی و مفهوم واژه ی “افشا گری” شک کرد.
# انتقال جناب آقای موحد به وزرات نفت مربوط به سالها پیش بوده و در چارچوب یک اقدام قانونی و اداری و به صورت شفاف انجام پذیرفته و تقریبا همگان نیز از آن مطلع بوده و هستند. بنابراین نکته نامکشوفی در این میان مطرح نبوده است که نویسنده محترم زحمت افشا آن را کشیده باشند.

نویسنده محترم در نوشتار خود به قانون اشاره داشته و رسالت یک رسانه را گسترش آگاهی و بی طرفی و عدالت محوری و بیان حقایق دانسته و اصحاب قلم را به رعایت موارد فوق توصیه نموده است. این در حالی است که در اقدامی غیر حرفه ای، برخی سایت های خبری استان را آزادی گریز، دست بوس، فکر ستیز و مغلطه گو خطاب نموده است. از طرف دیگر در تناقضی اشکار اکثر مطالبی که از ایشان در رسانه ها منتشر شده حاوی توهین و تهمت و سفسطه و مغلطه بوده است. و این در حالی است که انصاف و اخلاق حکم میکند که وقتی ادعایی را مطرح میکنیم در عمل نیز به آن پایبند باشیم، به فرمایش حضرت امیر “هر چه برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز مپسند” و بر عکس. به عبارتی دیگر یا ایها الذین امنو لم تقولون مالا تفعلون.
# در این نوشتار در قالب چند پرسش و پاسخ به برخی از موارد ادعایی پرداخته میشود.
#از نویسنده محترم سوال میشود آیا انتقال یک مستخدم دولت از دستگاهی به دستگاه دیگر که در چارچوب قانون و مقررات و به صورت شفاف انجام پذیرفته گناه است؟ روزانه ده ها و صدها کارمند میان دوایر دولتی جابجا میشوند. در کجای دنیا این کار خیانت و گناه و جفا به مردم است.؟! یا تعریف گناه و خیانت را نمی دانیم یا از امور اداری و سازمانی بی اطلاعیم، به نظر میرسد در قاموس فکری برخی ها مفاهیم خیانت و گناه و افشا و اخلاق معنای دیگری دارد.
نویسنده محترم تمام فقر و محرومیت و بیکاری و معضلات اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی منطقه کهگیلویه را متوجه جناب آقای موحد دانسته اند. همین مانده است که علل خشک شدن هورالعظیم و ریز گردهای حاصله و کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی و تورم و گرانی نیز متوجه دوران نمایندگی جناب آقای موحد گردد‌. همگان میدانیم آنچه امروز در ابعاد مختلف در کهگیلویه مشاهده میشود محصول حاکمیت قبل و بعد از انقلاب و حاصل کار ده ها دولت و مجلس و نماینده و استاندار و فرماندار و مدیران اجرایی کشوری و منطقه ای است. قطعا سهمی از این مشکلات متوجه موحد می باشد. اما همه ی این مشکلات را متوجه موحد دانستن کمال بی انصافی و بد اخلاقی است که هیچ عقل سلیم و آدم منصفی آن را نمی پذیرد.
شاه بیت و کلید واژه حمله به موحد نرخ بالای بیکاری است که از حوصله این نوشتار خارج است و در اینده مفصل به ان پرداخته خواهد شد. اما باید گفت بیکاری یک مشکل ساختاری و تاریخی است.قطعا کهگیلویه هم از آن متاثر است. جناب آقای موحد در دوره نمایندگی با ارتباطات خود بسیاری از فرزندان کهگیلویه را در صنایع و شرکتها در اقصا نقاط کشور مشغول به کار نمود که همگان از آن مطلع هستند. اما از نویسنده محترم سوال میشود نماینده و نامزد مورد حمایت ایشان در رفع مشکل بیکاری کهگیلویه چه طرح و پروژه اشتغال زایی را در منطقه بنیان گذاشته است.؟! هنوز خاطره استخدام های صوری ۳ و۶ ماهه در ذهن مردم به یادگار مانده است. نتیجه آماده باش های متعدد نامزد مورد حمایت ایشان به سد مارون، سیمان سپو و پتروشیمی دهدشت و ده ها پروژه دیگر چه بوده است و چه اشتغال زایی در این رابطه ایجاد نموده است.
نویسنده محترم بر چه اساسی نماینده منتخب ۶ دوره مجلس شورای اسلامی که با رای مستقیم مردم انتخاب شده است را مستبد و مکار خطاب نموده و در حرکتی نابجا، با معاویه و عمر و عاص مقایسه نموده است. یا در بخش دیگری بعد از گذشت سالها یک جمله حماسی و یک کرکری انتخاباتی که معمولا در اوج تبلیغات انتخاباتی همه نامزدها به نوعی به کار میگیرند را بیرون کشیده و با بزرگ نمایی تمام آن را به عنوان نماد استبداد و تکبر به جامعه معرفی نموده است.
در ایام اخیر بحث گوجه چینی و برخی مشاغلی از این دست که به اقتضای شرایط مناطق محروم همیشه وجود داشته و خواهد داشت به عنوان حربه ای برای حمله به موحد به کار گرفته می شود. طبیعی است رشد اقتصادی و حذف این مشاغل آرزوی هر انسان منصفی بوده و خواهد بود اما اینکه با سوء استفاده از احسلاسات پاک مردم منطقه و به قصد بهره برداری سیاسی در آستانه انتخابات، چنین پدیده ای را تمام و کمال به موحد نسبت بدهیم، اوج بی انصافی است.
خاطر نشان میسازد حذف گوجه چینی و مشاغلی از این دست نیاز عزم جدی دولت و همراهی و تعامل تمام ارکان حاکمیت و مستلزم رونق سرمایه گذاری وتولید است. این مشکل با وعده و وعید و آمده باش های صوری و فصلی حل نخواهد شد.
در خاتمه یک موضوع تکراری در قالب سوال و جواب مطرح می شود. سوالی که نویسنده متن مذکور و سایر منتقدان جناب آقای موحد بارها پرسیده شده و بدون جواب مانده است را مجددا مطرح می نماییم. امروز ادعا میشود نمایندگی موحد موجب تضییع حقوق مردم بوده و به نوعی تلویحا بیان میشود که مردم تحت فشار و اجبار به ایشان رای داده اند. البته این نحوه طرح موضوع توهین به شعور و انتخاب مردم است که در جای خود قابل پیگرد میباشد، سوال این است چه کسانی حقوقشان تضییع شده و مورد ظلم و ستم قرار گرفته اند.؟ این افراد کجا هستند.؟ ایا با زور و اسلحه از آنها رای گرفته شده است. جواب این است که این مردم همان ساکنان کهگیلویه بهمئی و چرام و لنده و تمام بخش ها و روستاهای این مناطق هستند که در کمال صحت و سلامت و با قدرت انتخاب کامل و در یک فضای رقابتی در ۶ دوره گذشته نام موحد را روی برگ های رای نوشته و این دوره هم چنین خواهند کرد. مطمن باشید این مردم از کره دیگری نیامده اند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

http://dehdashtnews.ir/?p=26405