شماره : 51051
۴ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰

برگزاری کارگاه ایده تا ارائه

کارگاه از ایده تا ارائه( استاد سیامک سلیمانی)از سلسله کارگاه های آموزشی شصت هفتمین جشنواره فیلم کوتاه منطقه ای سینمای جوان دنا صبح امروز با حضور شرکت کنندگان و هنرمندان استانی در سالن کنفرانس هتل پارسیان برگزار شد. ؛

دهدشت نیوز

کارگاه ایده تا ارایه ازسلسه کارگاههای شصت وهفتمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه سینمای جوان دنا باحضور فیلمسازان منتخب جشنواره وعلاقمندان به موضوع کارگاه باحضور معاون اموراستانها وجشنواره ها،معاون آموزش،معاون تولید ومدرس کارگاه سیامک سلیمانی درسالن نشست هتل پارس یاسوج برگزارشد.

طیبه فلکیان معاون امور استانهاوجشنواره‌های انجمن سینمای جوان ایران با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش در انجمن سینمای جوان گفت: انجمن سینمای جوان کشور درکنار برگزاری جشنواره های متعدد منطقه ای درسطح استانها نگاه ویژه ای به مساله اموزش دارد و همین مساله باعث میشود که ازبحث اموزش در بخشهای مختلف باحضور استادان شناخته شده وصاحب سبک غافل نباشیم.

وی ادامه داد: آموزش اصولی،درست ومدون به پیشرفت کیفی در بخشهای متعدد کمک میکند.

 

شصت و هفتمین جشنواره ی منطقه ای سینمای جوان دنا سوم تا ششم مهرماه ۱۴۰۲ به دبیری امین درخشان در شهر یاسوج برگزار می شود.

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51051 توسط keyani bavand و در روز سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۰:۱۰
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51049
۴ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵

آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه در کهگیلویه

آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه در کهگیلویه ؛

دهدشت نیوز

طی مراسمی و با حضور مسئولان شهرستانی و استانی سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه در کهگیلویه با ظرفیت تحصیلی بیش از ۴۰۰طلبه (خواهران _برادران) آغاز شد

فرماندار کهگیلویه در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بعنوان والاترین ارزش و گنجینه تمام نشدنی کمالات انسانی برای سعادت جامعه اسلامی اظهار داشت:کار حوزه‌ علمیه از آن جهت که در راستای سعادت و تعالی انسان و دانش انسانی است ارزشمند است چرا که ایمان و اخلاق اسلامی را در مردم تقویت می کند

موسوی با بیان اینکه امروز دشمن با راه اندازی برنامه‌های گسترده برای انحراف ذهن و دل مردم و جوانان از اصل دین تلاش های گسترده ای بویژه در فضای مجازی دارد تصریح کرد: طلاب حوزه و دانایان مذهبی باید با استفاده از فرصتها وخلاقیت لازم در راستای منویات رهبری انقلاب معارف و مفاهیم اسلامی را تبیین کنند .

وی با تاکید بر موقعیت شناسی در کار تبلیغ به تعبیر مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: اگر وظیفه به‌درستی شناخته نشود، علم، تقوا و حتی شجاعت نیز اثر مثبت و مورد انتظاری نخواهد داشت.

فرماندار کهگیلویه با تبریک فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت در ترفیع برخی مشکلات تجهیز حوزه خواهران شهرستان قول مساعدت داد

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51049 توسط keyani bavand و در روز ساعت ۱۱:۵۵:۵۱
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51046
۴ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۹:۴۸

تایید دستگیری فرزندان مسئول ارشد قوه قضاییه

تایید دستگیری فرزندان مسئول ارشد قوه قضاییه؛

سخنگوی قوه قضاییه گفت: پرونده‌ای درباره بازداشت یا احضار فرزندان یکی از مقامات ارشد دستگاه قضایی تشکیل شده و با جدیت و بدون هیچ‌گونه تبعیضی به پرونده رسیدگی خواهد شد.

دهدشت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان:مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه ضمن تبریک و گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس گفت: باید در شکل گیری جامعه الگو، نقش همه اجزای جامعه به رسمیت شناخته و زمینه ظهور منجی ایجاد شود.

وی بیان کرد: لازم است از تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان و ضابطان مختلف دستگاه قضائی در کشف و خنثی سازی توطئه‌ها تشکر کنم.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: همانگونه که رئیس قوه قضائیه بیان کرد دستورات اکیدی صادر شده تا پرونده این تروریست‌ها به سرعت، دقت و با قاطعیت بررسی شود پس از اعلام نتایج این پیگیری‌ها مردم متوجه خواهند شد که چه برنامه‌هایی علیه‌شان توسط دشمن برنامه ریزی شده بوده است.

برنامه تروریست‌ها برای مراسم جاماندگان اربعین تهران ناکام ماند

ستایشی گفت: فردی که در حوزه شیمی تحصیل کرده بوده است و با گروهک تروریستی داعش در سوریه و عراق همکاری داشته با هدایت این گروهک اقدام به ساخت بمب و آزمایش آن‌ها در برخی از شهرستان‌های آذربایجان غربی کرده است و اعضای این گروه اقدام با ساخت تله‌های انفجاری انواع بمب‌ها و جلیقه انتحاری به دنبال انجام عملیات تروریستی در راهپیمایی جاماندگان و مراسم آغاز سال تحصیلی بوده اند.

وی گفت: همچنین فردی که قصد ورود مواد منفجره به تهران را داشته است در یکی از شهرستان‌های اطراف تهران بازداشت شد برنامه‌هایی که توسط گروهک‌های خبیث صهیونیستی تدوین شده بود و توسط مزدوران قرار بر انجامش بود شناسایی شدند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: اگرچه پروژه‌ها در نطفه ناکام ماند، اما همچنان هوشیاری آحاد ملت در خنثی سازی توطئه‌ها را می‌طلبد بستر‌هایی که در ظاهر اتو کشیده و رسمی هستند، اما اهداف تروریستی را دنبال می‌کنند.

ستایشی گفت: از اتخاذ تدابیر انقلابی رئیس جمهور در نیویورک باید تقدیر کنم و مواضع وی در اثبات حقانیت جمهوری اسلامی ایران و قرآن کریم جای تقدیر و تشکر دارد.

برخی فعالین فضای مجازی به ویژه چهره‌های شناخته شده احضار شدند

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه در خصوص اینکه یکی از تأکیدات رئیس قوه قضائیه بحث امنیت روانی جامعه است گفت: در همین راستا دستور داده شده تا با هر فردی که امنیت جامعه و مخدوش می‌کند برخورد قانونی صورت بگیرد.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص مقابله با برهم زنندگان امینت روانی جامعه از طریق فضای مجازی گفت: از ناحیه دادستانی کل کشور و معاونت فضایی این دادستانی اقداماتی صورت گرفته و طی بخشنامه‌ای به دادسرا‌های سراسر کشور در خصوص رصد فضای مجازی و برخورد قانونی و صریح با برهم زنندگان امنیت روانی جامعه تاکید شده و برخی از چهره‌های شناخته شده به مراجعه قضائی احضار و تذکر و اخطار‌هایی به آن‌ها داده شده و برخی نیز تحت تعقیب قانونی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: به جهت اینکه برخی از موضوعات نظیر بهداشت و درمان جنبه تخصصی دارد از رئیس جمهور خواسته شده تا دستگاه‌های ذی‌ربط را مکلف کند که هر فردی که امنیت روانی جامعه در حوزه سلامت را مخدوش می‌کند به قوه قضائیه اعلام کند و گزارش‌هایی به دادستانی در خصوص ارائه گزارش‌های کذب ارائه شده که در خصوص آن‌ها کیفرخواست صادر شده است.

ستایشی گفت: لایحه‌ای برای پیشگیری و مقابله با محتوای کذب و خلاف واقع در فضای مجازی با همکاری وزارتخانه‌ها تهیه و به منظور انجام مراحل تقنینی به دولت ارسال شده و امیدواریم تحول ارزشمندی در راستای تأمین امنیت روانی جامعه داشته باشیم.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: قرارگاهی نیز تشکیل شده که برنامه ویژه‌ای برای محلات امنیت روانی و در راستای تأمین امنیت روانی جامعه ایجاد شده است.

تشکیل پرونده برای فرزندان یکی از مقامات ارشد دستگاه قضایی

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره اینکه اخیرا برخی مدعی بازداشت یا احضار فرزندان یکی از مقامات ارشد دستگاه قضایی شده‌اند، گفت: پرونده‌ای تشکیل شده و با جدیت و بدون هیچ‌گونه تبعیضی به پرونده رسیدگی خواهد شد. هر زمانی که به لحاظ قانونی اجازه اطلاع‌رسانی داشتیم، اطلاع رسانی خواهد شد.

پرونده حادثه خلازیر منتظر نظریه کارگروه ۹ نفره کارشناسان رسمی دادگستری

وی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حوادث شهری از جمله تخریب غیر اصولی خلازیر، فوت دو کودک در استخر آب بوستان و فوت چند کارگر در آراد کوه تهران گفت: در خصوص تخریب‌ها در منطقه ۱۹ پرونده‌ای در دادسرای ویژه امور جنایی تشکیل شده و برای بررسی ابعاد و زوایای حادثه کارگروهی متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری تشکیل شده و نظریه قانونی جامع این گروه هنوز ارائه نشده، اما چنانچه قصور و تقصیری بر فردی وارد شود قوه قضائیه با آن برخورد می‌کند.

پرونده فوت دو کودک در استخر یکی از پارک‌های تهران

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: دو کودک به همراه خانواده خود به یکی از پارک‌های منطقه ۲۱ رفته بودند که با عبور از فنس وارد استخر می‌شوند و پرونده‌ای در دادسرای ویژه امور جنایی تشکیل شده و در راستای شناسایی مقصران احتمالی تحقیقات ادامه دارد.

آخرین وضعیت پرونده انفجار در آرادکوه

ستایشی گفت: آراد کوه در کهریزک است و رئیس حوزه قضائی کهریزک پس از بررسی‌هایی که انجام داد متوجه می‌شود ۴ مصدوم پس از انفجار دیگ بخار به بیمارستان رسانده می‌شوند که متأسفانه ۳ نفر از آن‌ها فوت می‌کنند و بر همین اساس پرونده ابتدایی تشکیل شده و دستورات لازم برای جمع آوری ادله و شناسایی مقصران صادر شده است و در شعب رسیدگی به امور جنایی تهران نیز پرونده تشکیل شده است.

نخستین جلسه دادگاه شهید آرمان علی‌وردی ۱۵ مهر

وی درباره وضعیت پرونده شهید آرمان علی وردی گفت: اتهام ۸ متهم این پرونده که در اغتشاشات سال گذشته بودند در شعبه ۱۳ دادگاه کیفری تهران رسیدگی می‌شود و ۱۵ مهر ماه اولین جلسه دادگاه برگزار می‌شود و اتهام این افراد مشارکت در قتل، محاربه و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی است.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص آخرین وضعیت پرونده‌های جمشید شارمهد گفت: دو فقره پرونده در شعبه ۵۵ حقوقی تهران که مربوط به امور بین‌الملل است در رابطه با گروهک تروریستی تندر و جمشید شارمهد سرکرده این گروهک تروریستی در جریان رسیدگی قرار دارد و در این زمینه دادخواست‌های متعددی مطرح شده است و به دادگاه صالح ارجاع شده است.

وی ادامه داد: در یکی از پرونده‌ها، ۵۲ نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی ایالات متحده آمریکا اعم از روسای جمهور آمریکا جو بایدن، دونالد ترامپ، باراک اوباما، جورج بوش، هیلاری کلینتون، برایان هوک هستند و خواسته دادخواهان، محکومیت تضامنی خواندگان است.

ستایشی گفت: دادگاه نسبت به این دو دادخواست اعلام ختم رسیدگی کرده است و منتظر صدور رأی از سوی دادگاه هستیم.

ستایشی در خصوص همکاری با رسانه‌های فارسی‌زبان معاند از داخل کشور گفت: همکاری و ارایه اطلاعات و اخذ سفارش از رسانه‌های تروریستی به هیچ‌گونه قابل پذیرش نخواهد بود و فعالیت آن‌ها از سوی نهاد‌های امنیتی و قضایی مورد بررسی و پایش و رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: شبکه‌ها و رسانه‌های تروریستی که با اهداف ضدامنیتی و مخرب به ترویج خشونت کور و حمایت از تجزیه‌طلبی و حمایت از تفرقه و سایر اهداف مغرضانه در قالب فعالیت‌های به ظاهر رسانه‌ای مشغول هستند، از دایره رسیدگی و دقت‌های فنی ما خارج نیستند و مرتبطین داخلی و خارجی آن‌ها مورد تعقیب قرار خواهند گرفت.

ارسال پرونده ۲۵ نفر از مدیران پتروشیمی امیرکبیر به دادسرای جرایم اقتصادی

سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده نجومی‌بگیران پتروشیمی امیرکبیر و شرایط کنونی مدیران متخلف آن گفت: سازمان بازرسی‌کل کشور در اجرای تکالیف قانونی، وظایف خود را در خصوص پرونده امیرکبیر به خوبی انجام داده است و با نظر این سازمان اعمال ۲۵ نفر از مدیران این پتروشیمی واجد اعمال مجرمانه بوده که پرونده آنها برای بررسی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران ناحیه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی ارسال شده است.

وی افزود: دادسرا تصمیم قانونی لازم را با توجه به تمامی زوایا و ابعاد پرونده اتخاذ خواهد کرد.سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: در حال حاضر برخی از مدیران این شرکت در پتروشیمی امیرکبیر حضور ندارند اما طی سنوات گذشته در شرکت‌های دیگر فعالیت می‌کنند و متأسفانه عمدتاً دارای پست سازمانی هستند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به یک سؤال درباره اعمال محدودیت‌های جدید در خصوص انتشار تصاویر و اخباری سید محمد خاتمی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت مطبوعاتی این وزارت مرجع پاسخگویی به این موضوع هستند.

ستایشی درباره آخرین وضعیت پرونده نمایندگی سایپا در قم گفت: در شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب قم پرونده در حال رسیدگی است و مدیرعامل شرکت فروش تحت تعقیب قانونی است و وی با وعده فروش خودرو‌ها بدون ثبت نام در سایت و سامانه یکپارچه خرید خودرو‌تر بیش از ۴۰ متقاضی مبالغی از ۱۸۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان دریافت کرده و حواله‌هایی نیز به خریداران تحویل داده است و این متهم با اتهام کلاهبرداری و قرار تأمین بازداشت موقت راهی زندان شده است و این پرونده در ۳۰ شهریور با قرار جلب دادرسی به دادگاه کیفری ۲ ارسال شده است.

اشد مجازات برای فرد مهاجم به سفارت آذربایجانوی درباره پرونده حمله به سفارت آذربایجان گفت: این پرونده پس از بررسی و رسیدگی دقیق نسبت به ابعاد آن، هفته گذشته با جلب به دادرسی و متضمن کیفرخواست به دادگاه کیفری یک تهران ارسال شد. دادستان تهران اشد مجازات در کیفرخواست صادره در خصوص فرد مهاجم را از دادگاه خواسته است.

سخنگوی قوه قضائیه درباره تبادل زندانیان از جمله رضا بهروزی و خانم معینی گفت: قبلا مفصل توضیح دادم. براساس انچه که اعلام شد تبادل نسبت به ۵ نفر از زندانیان انجام شده و تصمیم هم نسبت به این افراد و ۵ نیز تصمیم حاکمیت بوده و براساس آن تصمیم عمل شده است.

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51046 توسط keyani bavand و در روز ساعت ۰۹:۴۸:۲۳
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51043
۴ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۹:۲۹

کهگیلویه و بویراحمد همچنان بالگرد هوایی ندارد / کسی هم ککش نمی‌گزد / قول وزیر بهداشت هنوز عملی نشده است / لطفاً به فکر مادران باردار و مردم مناطق دور دست کهگیلویه و بویراحمد باشید

پس از اینکه تنها بالگرد اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۶ تیرماه گذشته هنگام فرود دچار نقص فنی شد و سقوط کرد این استان برای امدادرسانی در مناطق دور دست و سخت با مشکل جدی روبرو شد و منطقه همچنان چشم انتظار فرشته آهنی اورژانس است؛

دهدشت نیوز پس از اینکه تنها بالگرد اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۶ تیرماه گذشته هنگام فرود دچار نقص فنی شد و سقوط کرد این استان برای امدادرسانی در مناطق دور دست و سخت با مشکل جدی روبرو شد و منطقه همچنان چشم انتظار فرشته آهنی اورژانس است.
به گزارش دهدشت نیوزز، نبودن بالگرد امدادرسان تهدیدی جدی برای جان حادثه دیدگان در مناطق سخت گذر کهگیلویه و بویراحمذ است و تأمین این نیاز حیاتی مردم استان بدون نتیجه باقی مانده و تلاش مسوولان راه به جایی نبرده است.
پس از سقوط بالگرد اورژانس مشکلات امدادرسانی یکی پس از دیگری آشکارتر شد، خبر‌های تلخی از مناطق سخت گذر می‌رسید، برخی مصدومان در مناطق کوهستانی تا یک شبانه روز در انتظار رسیدن امدادگران به صورت پیاده به سر می‌بردند.
بخش عمده‌ای از مساحت استان کهگیلویه و بویراحمد کوهستانی است به طوری که وجود کوه‌های بلند در کنار ارتفاعات کوچک نیاز برای امدادرسانی به کوهنوردان، گردشگران، عشایر، روستاییان و حتی محیط‌بانان آسیب دیده از حوادث را افزون کرده اما پس از سوختن تنها بالگرد کهگیلویه و بویراحمد، امداد‌رسانی‌ها با پای پیاده انجام می‌شود که این امر تأمین دستکم یک فروند بالگرد را ضروری کرده است.
استان کهگیلویه و بویراحمد چند سال از تجهیزات امداد هوایی برای کمک به حادثه دیدگان بهره بود و جان صد‌ها آسیب دیده از حوادث نجات داده شد اما تابستان امسال بالگرد اورژانس این خطه دچار حادثه و غیرقابل استفاده شد.
در یکی از سخت‌ترین تجربیات شهریورماه امسال یک مصدوم که براثر سقوط از ارتفاع در کوه‌های سخت گذر شهرستان باشت پایش شکسته بود ساعت‌ها با شرایط درد در انتظار رسیدن امدادگران باقی ماند.
در پوشش این حادثه که ۳۱ ساعت به طول انجامید امدادگران در شرایط بسیار طاقت فرسای گرمای هوا، آفتاب و کوهستان به مصدوم رسیدند اما خستگی ناشی از حمل مصدوم تا پایین کوه‌امان آنان را برید و نتوانستند او را تا جاده دسترسی ببرند به طوری که امدادگران درخواست بالگرد از استان خوزستان دادند و چند ساعت دیگر به پوشش امدادرسانی اضافه شد.
طولانی شدن مدت زمان امدادرسانی به این مصدوم باعث شد تا مسوولان برای تهیه آب و آذوقه امدادگران و مصدوم از الاغ استفاده کنند که این امر انتقاد بسیاری از شهروندان ساکنان استان را به دنبال داشت.
این شهروندان با یادآوری اینکه همین چند روز گذشته سه زلزله در شهر‌های دوگنبدان، باشت و چرام رخ داد تأکید کردند در صورتی که این حادثه آسیب جدی به خانه‌های روستا‌های این مناطق وارد می‌کرد در صورت نیاز به امداد هوایی امکان جان باختن حادثه دیدگان وجود داشت.
این حادثه مشتی نمونه خروار در نبود بالگرد اورژانس برای حادثه دیدگان و امدادگران در کهگیلویه و بویراحمد است که ضرورت چاره‌اندیشی برای تأمین آن را آشکارتر کرده است.

رئیس اورژانس و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تلاش‌های زیادی برای تأمین یک فروند بالگرد از طریق سازمان اورژانس کشور انجام شده اما ثمربخش نبوده است گفت: مکاتبات و مراجعات حضوری پرشماری با وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اورژانس کشور صورت گرفته است.
جهانبخش وحدت نژاد افزود: وزیر بهداشت به منظور قرار دادن استان برای تأمین این تجهیزات قول مساعد داده اما بسیاری از شرکت‌ها به علت کوهستانی بودن و دمای بالای برخی مناظق حاضر به همکاری با اورژانس استان نیستند.
وی با اشاره به اینکه استاندار کهگیلویه و بویراحمد موضوع اختصاص بالگرد به استان را در سفر هیأت دولت به استان از آیت الله رئیسی مطالبه کرد تأکید کرد: تحقق تأمین این نیاز حیاتی نیازمند هم افزایی بیشتر استاندار، مجمع نمایندگان و مدیریت بحران استانداری است.
وحدت نژاد با یادآوری اهمیت زمان در پوشش برخی حوادث در نجات جان انسان‌ها و شرایط کوهستانی استان بر ضرورت تجهیز این خطه به بالگرد تأکید کرد.
وی عنوان کرد: در ۲ ماه گذشته تاکنون که تنها بالگرد استان بر اثر سانحه حین اعزام برای امدادرسانی از بین رفت تعداد پرشماری حادثه نیازمند امدادهوایی در استان رخ داده است.
وی تأکید کرد: مدت زمان پوشش امدادرسانی این حوادث چند برابر زمانی که کهگیلویه و بویراحمد از تجهیزات امداد هوایی برخوردار بود به طول انجامید.
وی بیان کرد: افزایش مدت زمان رسیدن امدادگران بر بالین حادثه دیدگان باعث شد که یکی از مصدومان سقوط از ارتفاع در استان جان خود را از دست دهد.
رئیس اورژانس و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به در پیش بودن فصل زمستان و تجربه محاصره برف در مناطق مسکونی برخی نقاط سختگذر، دوردست مانند زیلایی از مسوولان خواست برای تأمین یک فروند بالگرد در استان چاره‌اندیشی کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد نیز در این خصوص گفت: با توجه به دوری مسافت استان‌های همجوار و این مسأله که بالگرد در بسیاری از موارد به علت وزش باد قادر به پرواز در مسافت‌های طولانی نیست برخی موارد استان‌های مجاور قادر به اعزام بالگرد نیستند.
کاظم فلاحی دوست افزود: در یکی از دشوارترین حوادث تابستان امسال ۲۱ امدادگر در مدت زمان ۳۱ ساعت در شرایط سخت مسیر‌های سختگذر پیاده روی کردند تا موفق به نجات مصدوم شدند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در یکی دیگر از عملیات امدادرسانی امسال نجاتگران پس از یک شبانه روز تلاش موفق به نجات محیط‌بان مصدوم کوه دنا شدند.
فلاحی دوست افزود: مرحله نخست عملیات نجات مصدوم گیرأفتاده در دیواره‌های سختگذر ارتفاعات منطقه “آب سپاه” توسط نجاتگران هلال‌احمر شهرستان دنا پس از ساعت‌ها پیاده روی، راه‌اندازی کمپ صحرایی، تثبیت حال مصدوم و گچ گرفتن پای شکسته او انجام گرفت.
وی بیان کرد: به دلیل تاریکی هوا و قرار داشتن محل حادثه در ارتفاعات چهار هزار متری آن شب امکان انتقال مصدوم وجود نداشت و روز بعد پس از روشن شدن هوا محیط‌بان مصدوم به پایین منتقل شد.
رئیس اورژانس و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمدتصریح کرد: از سال ۱۳۹۹ تاکنون ۴۰۱ بیمار یا حادثه دیده در استان با استفاده از بالگرد امدادرسانی شده‌اند که نشان دهنده اهمیت این وسیله در نجات جان انسان هاست.
وحدت نژاد افزود: در این مدت ۳۷ مادر باردار، ۶۶ مصدوم سوانح رانندگی، ۳۵ بیمار قلبی، ۵۶ فرد زخمی براثر سقوط از ارتفاع و ۱۵۰ مورد از سایر حوادث و بیماری‌های دیگر در کهگیلویه و بویراحمد با استفاده از بالگرد امدادرسانی شده‌اند.
ایرنا در پایان این گزارش نوشت: کهگیلویه و بویراحمد با حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع وسعت، یک درصد ازمساحت ایران و ٩/ درصد از جمعیت کشوررا دارد وبه طورمیانگین در هر کیلومترمربع آن ۴٢نفرزندگی می‌کند.
جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد بر اساس سرشماری عمـومی نفـوس و مـسکن آبانمـاه ۱۳۹۰، بـه تعـداد ۶۵۸ هزار و ۶۲۹ نفر بود. ۴۹.۹۷ درصد از این جمعیت را مردان و ۵۰.۰۳ درصد را زنان تشکیل می‌دهندکبنا

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51043 توسط keyani bavand و در روز ساعت ۰۹:۲۹:۴۷
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51038
۴ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۸:۳۴

فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه خبر داد: دستگیری سارق سیم و کابل برق با ۱۵ فقره سرقت در کهگیلویه

فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه خبر داد: دستگیری سارق سیم و کابل برق با ۱۵ فقره سرقت در کهگیلویه ؛

دهدشت نیوز

سرهنگ سید محمد موسوی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل برق در سطح شهرستان کهگیلویه موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران کلانتری ۱۲ این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران ضمن هماهنگی با مرجع قضایی با انجام اقدام اقدامات پلیسی و گشت‌زنی‌های هدفمند در سطح حوزه استحفاظی یک نفر سارق سیم و کابل برق را شناسایی و دستگیر کردند.

موسوی تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های اولیه به ۱۵ فقره سرقت سیم و کابل برق در سطح شهرستان کهگیلویه اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه ماموران در بازرسی از مخفیگاه متهم یک عدد قیچی و یک دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط کردند خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و روانه زندان شد.

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51038 توسط keyani bavand و در روز ساعت ۰۸:۳۴:۱۸
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51034
۳ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۴

دهدشت نیوز گزارش می دهد: گلایه مردم از جاده ورودی قبرستان جدید دهدشت / ترافیک های طولانی معضلی برای شهروندان /عکس

بعضی مالکین اجازه نمیدهند ونمیفروشند و حتی معاوضه هم نمی کنند؛

دهدشت نیوز گزارش می دهد:

گلایه مردم از جاده ورودی قبرستان جدید دهدشت / ترافیک های طولانی معضلی برای شهروندان /عکس

به گزارش دهدشت نیوز در فرهنگ مردم استان و دهدشت تشییع جنازه و تدفین یکی از شلوغ‌ترین مراسم‌هاست که با حجم انبوهی از جمعیت همراه است.
ازدحام جمعیت در این مراسم‌ها گاه به حدی است که ساعت‌ها برای رسیدن به محل تدفین در ترافیک زمان صرف می‌شود و این شلوغی در تردد مشکلات بسیاری برای شهروندان ایجاد کرده است.
جاده کم عرض آرامستان جدید بار ترافیکی این مسیر را بیشتر کرده و در روزهای پایانی هفته که جمعیت بیشتری برای زیارت اهل قبور راهی این محل می‌شوند شرایط دشوارتری رقم می‌زند

وضعیت راه ارتباطی قبرستان جدید دهدشت مناسب نیست و مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده و گلایه های زیادی را به همراه دارد
زمان در مراسمات تشییع و تدفین مهم است و مردم تلاش می کنند تا سر ساعت و در زمان مناسب به نماز میت برسند ولی جاده ای که منجر به ترافیک می شود باعث تاخیر در برگزاری نماز میت و نهایتا نرسیدن عده ای از مردم برای شرکت در این کار انسان دوستانه می گردد.

از طرفی دیگر تنگ و باریک بودن این مسیر باعث ایجاد ترافیک شده و این بی نظمی و ترافیک معضل بزرگی برای شهروندان است در همین راستا نظرات بعضی از شهروندان را جویا شدیم که در ادامه با هم مرور می کنیم:
م.خ یکی از شهروندان شهرستان گفت:باریک بودن مسیر این جاده باعث ایجاد ترافیک شده است تا جاییکه در مراسمات شلوغ تا چند ساعت توقف خودروها نیز اتفاق افتاده است
وی گفت: این بی نظمی و ترافیک معضل بزرگی برای شهروندان است.

ن.ک هم گفت: با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که در این مراسمات شرکت می کنند افراد داغ دیده هستند و برای رسیدن به موقع به مراسم خاکسپاری نهایت عجله را می کنند و تلاش میکنند که این مسیر را زودتر طی کنند در نتیجه همین اقدام باعث ایجاد ترافیک می شود.
وی افزود: حاشیه ی کنار یک راه ارتباطی برای مرتفع کردن ترافیک یکی از راههای کمک به خودروها برای عبور دادن خودروهای دیگر است که متاسفانه این مسیر فاقد حاشیه و شانه راه نیز است.
وی گفت: در این مسیر چنانچه یک خودرو از سمت قبرستان به شهر حرکت کند به مشکلات و ترافیک کمک بیشتری می کند که اگر این خودرو از نوع سنگین باشد دردسر بیشتری ایجاد می کند.
انتظار است مسولان مرتبط برای این چاره ای بیاندیشند و احساسات افرادی که عزیزان خود را ازدست دادند را درک کنند چرا که در بسیاری از مواقع پیرمرد و پیرزن هایی هستند که به دلیل ترافیک به وجود آمده باید این مسیر را پیاده طی کنند و چون استرس و غمی نیز بدلیل ازدست دادن عزیزی دارند باعث ناراحتی بیشتر آنها می شود.
فضای باز و غیر مسکونی اطراف این مسیر دست مدیران را برای خرید چند متر اطراف این جاده باز می کند و امیدواریم برای حل این مشکل که به اعتبار زیادی هم نیاز ندارد اما دغدغه های زیادی را حل می کند پایان دهندیا جاده ای دیگر برای خروج پیش بینی کنند
طاهر پااداش عضو شورای شهر دهدشت گفت:ازبدو ورودم به شورا دنبال چاره اندیشی بودیم و از دغ دغه های اصلی است
وی افزود:بعضی مالکین اجازه نمیدهند ونمیفروشند و حتی معاوضه هم نمی کنند
پاداش ادامه داد:به همراه سرپرست شهرداری مسیرجدیدی طراحی کردیم که راه خروجی به جاده زندان وصل شود
پاداش عنوان کرد:چهارنفر از مالکین رضایت دارند و یک‌نفر زمینی دارد  به طول دویست پنجاه متر که فعلا رضایت ان حاصل نشد ه  به جد دنبال هستیم

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51034 توسط keyani bavand و در روز دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۴:۲۷
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51031
۳ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۵

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد: امنیت و آرامش امروز ما مرهون شهدا و ایثارگری رزمندگان در دوران دفاع مقدس است

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد: امنیت و آرامش امروز ما مرهون شهدا و ایثارگری رزمندگان در دوران دفاع مقدس است ؛

دهدشت نیوز

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امنیت و آرامش امروز ما مرهون خون شهدا و ایثارگری فرماندهان و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

سردار حمید خرمدل روز دوشنبه سوم مهرماه ۱۴۰۲ در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: امنیت و آرامش امروز ما مرهون خون شهدا و ایثارگری فرماندهان و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه بصیرت و فهم دینی مردم در عصر حاضر شایسته قدردانی است، اظهارکرد: طی ۴۰۰ سال اخیر با تعرض هایی که به کشور ما می شد بخش عظیمی از سرزمین از خاک ایران جدا شد ولی دوران انقلاب اسلامی تنها دورانی است که دشمن نتوانسته حتی یک وجب از خاک این کشور را بگیرد.

سردار خرمدل بیان کرد: خصوصیت اصلی انقلاب، استقلال است بگونه ای که هیچگاه ایران مطیع شرق و غرب نبوده و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری” ما به قله نزدیک می شویم”.

سعید جاودان سیرت، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این مراسم گفت: واقعه دفاع مقدس در برهه مهمی از انقلاب اسلامی رخ داد که مانند یک پازل هر بخش از آن دارای عظمت ویژه ای است.

امنیت و آرامش امروز ما مرهون شهدا و ایثارگری رزمندگان در دوران دفاع مقدس است

وی افزود: وظیفه ما آن است که ابعاد مختلف و نقش پررنگ مردم در آن را به بهترین شکل ممکن به نسل جدید منتقل نماییم.

جاودان سیرت اظهارکرد: دشمن در آن زمان با همراهی سایر کشورهای ابر قدرت با این تصور که می توانند ایران را تسخیر کنند و به تمامیت ارزی ما تجاوز نمایند، به کشور حمله کردند اما آنها شناخت دقیقی از نفوذ کلمه، معنویت، نسل امام راحل و استعداد عظیم انقلاب نداشتند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دشمنان به روحیه تعاون، خودباوری و همدلی مردم و بسجیان توجه نکرده بودند، تصریح کرد: در آن شرایط خاص و حساس و بحرانی، حضرت امام با تدبیر پیامبرگونه اش پتانسیل های ناآشکار انقلاب را نشان داد و معادلات را بر هم زد.

امنیت و آرامش امروز ما مرهون شهدا و ایثارگری رزمندگان در دوران دفاع مقدس است

در ادامه همچنین سردار حسن حکمتیان، فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه برنامه گفت: باور قلبی و اعتقاد ما امروزه آن است که همه مولفه های قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران باید فعال و پویا در کنار همدیگر باشند.

وی افزود: امام خمینی رحمه‌الله علیه در سال ۵۷ با انقلاب اسلامی معادلات سیاسی دنیا را بر هم زد، هندسه جهان را تغییر داد، مسیر پرافتخار انقلاب اسلامی را ریل گذاری کرد، قطار آن را به حرکت درآورد و پرچم آن را نصب کرد تا به دست صاحب اصلی اش مهدی موعود برساند.

حکمتیان اظهارکرد: انقلاب ما امروز با همه توان بازدارندگی ها لازم را ایجاد کرده، بنابراین دشمن جرات تجاوز به مرز و بوم ما را ندارد به همین دلیل اکنون دشمن بدنبال تصرف ذهن و فکر مردم است.

فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به مقایسه توان نظامی ایران در زمان جنگ تحمیلی و اکنون پرداخت و تصریح کرد: قدرت موشکی و پهپادی ایران اسلامی در دنیا که از مهندسی معکوس و به دست فرزندان برومند این مرز و بوم ساخته شده است حرف برای گفتن دارد.

حجت الاسلام و المسلمین جابری، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز گفت: اگر امام (ره) نبود ما توان ایستادگی نداشتیم. سردار شهید قاسم سلیمانی فرمودند:”در دل تهدید ها فرصت هاست” و دفاع مقدس مصداق بازر این سخن است.

به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: اعتلاء بخشیدن به اسلام، بروز استعداد ها و تثبیت ” ما می توانیم” از برکات انقلاب اسلامی و نیز دفاع مقدس است.

گفتنی است که در این همایش که با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کهگیلویه و بویراحمد، سردار خرمدل- فرمانده سپاه فتح استان، سردار حکمتیان- فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و دیگر مهمانان استانی و شهرستانی برگزار شد از رزمندگان دانشگاه علوم پزشکی استان و فرماندهان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس نیز تجلیل شد

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51031 توسط keyani bavand و در روز ساعت ۱۷:۵۵:۲۲
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51028
۳ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۴

امین درخشان مدیری که روی دولت رئیسی را سفید کرد/برنامه‌هایی که تعطیل بود/هنرمندانی که به حوزه هنری کوچ کرده بودند

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در دوره جدید مدیریت خود و در دولت سیزدهم رویه متفاوت از قبل را در پیش گرفته و هر هفته و هر ماه شاهد برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری از سوی ارشاد اسلامی استان هستیم. ؛

دهدشت نیوز

صحبت از این دولت و آن دولت نیست حرف امروز در مورد حوزه فرهنگ و هنر است که در ۸ سال گذشته به کل در استان کهگیلویه و بویراحمد تعطیل شده بود.

خوب به یاد داریم که حسن روحانی در مناظرات دور اول ریاست جمهوری خود از دیگران به عنوان سرهنگ یاد می‌کرد و خود را مدافع حوزه فرهنگ می‌دانست اما عملکرد او و مدیرانش در حوزه فرهنگ استان کهگیلویه و بویراحمد کاملاً روشن و واضح است.

مسئولان آن دولت می‌توانند توضیح دهند که در زمینه کارهای فرهنگی و هنری چه کارهایی انجام دادند و آیا هنرمندان فراری نشدند؛ اما امروز مدیرکل جوان استان کهگیلویه و بویراحمد که از قضا خود از کارمندان اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان بوده و مدت زمان زیادی نیز مسئولیت روابط عمومی را بر عهده داشت اکنون در مسند این مسئولیت بانی فعالیت‌های زیادی شده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در دوره جدید مدیریت خود و در دولت سیزدهم رویه متفاوت از قبل را در پیش گرفته و هر هفته و هر ماه شاهد برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری از سوی ارشاد اسلامی استان هستیم.

در یکی از آخرین اقدامات انجام شده شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کشور در دو حوزه عکس و فیلم به مدت یک هفته در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

در همین خصوص به سراغ امین درخشان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رفتیم تا از او در خصوص برنامه‌های شش ماهه اول امسال توضیحاتی ارائه دهد.

امین درخشان اظهار کرد: در شش ماهه امسال علی‌رغم همه کمبودها در بحث اعتبارات و نبود تخصیص تلاش کردیم که چراغ فعالیت‌ها فرهنگی و هنری در استان نه تنها خاموش نشود بلکه کمرنگ هم نباشد.

وی گفت: اعتقاد دارم که اگر مدیر بخواهد منتظر اعتبار و پول بماند کاری از پیش نخواهد رفت و به غیر از دست روی دست گذاشتن چیزی حاصل نخواهد شد هنر مدیریت این است که با نداشته‌ها کار کند و ما هم با تاسی از بینش فرهنگی دولت سیزدهم مردمی شدن برنامه‌های فرهنگی و هنری را بیش از هر چیز در دستور کار قرار دادیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاید دلیل گفته‌های ما به تعداد زیاد حضور مردم و هنرمندان در برنامه‌های فرهنگی برگردد که همین امروز در شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینما جوان جایی برای حضور بیش از این مردم و هنرمندان وجود نداشت و ما شرمنده آنها شدیم و نظیر چنین جشنواره‌ها و برنامه‌هایی را چه در سال گذشته چه در شش ماهه اول امسال به کرات در استان و در مناطق مختلف و در همین سالن داشتیم.

درخشان اظهار کرد: از کارهای خوب انجام شده توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی این بود که جشنواره‌های فرهنگی و برنامه‌های خودمان را در دل روستاها و عشایر بردیم و آنجا برگزار کردیم و توجه به محرومیت زدایی فرهنگی را اولویت کارهای خود قرار دادیم.

درخشان ادامه داد: جاهایی برنامه‌های خود را برگزار کردیم که ادارات نهادها و دستگاه‌های فرهنگی وجود نداشتند و این کار در همه مناطق محروم و صعب العبور و روستایی و عشایری استان انجام شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از کارهای مهم دیگر ما که آن هم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد توجه به تولیدات ارزشمند فرهنگی و هنری و سینمایی در حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدس است.

امروز بزرگترین کار در حوزه هنر تبیین جهاد و دفاع مقدس با زبان هنر است در عرصه هنر هر چه کارگزاران و هنرمندان آثاری بیشتری تولید کنند در نتیجه دفاع مقدس در ذهن فرزندان ما بیشتر نقش خواهد بست و البته دفاع مقدس نیز گنجینه‌ای بزرگ برای آثار و تولیدات هنری و فرهنگی به شمار می‌رود.

امروز شاهد کارهای تولیدی در زمینه شهدای هنرمند استان هستیم که کار به خوبی در این زمینه پیش می‌رود و در نوع خود بهترین جهاد تبیین است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آموزش را نیز به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های خود در حوزه فرهنگ و هنر در دستور کار قرار دادیم گفت: برای مثال در حوزه رسانه جشنواره رسانه‌ای برگزار کردیم تا رسانه‌های با هویت را شناسایی کرده و رسانه‌هایی که ضعف محتوایی در نگاه حرفه‌ای وجود دارند نیز شناسایی و تحت آموزش قرار گیرند.

وی با بیان این که در بحث آموزش در همه رشته‌ها از جمله هنرهای تجسمی و برنامه‌های قرآنی نیز برنامه‌های خوبی داشته‌ایم گفت: یکی از موضوعات مهمی که در این دولت در وزارت فرهنگ و ارشاد و در اداره کل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد مورد توجه قرار گرفته بحث هنر رایگان در مناطق محروم است.

درخشان گفت: بیش از ۲۰۰۰ نفر در طرح هنر رایگان در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت داشتند در رشته‌های تخصصی از جمله تجسمی، تئاتر و موسیقی و سایر برنامه‌ها شرکت کردند.

این مسئول افزود: خوشبختانه در حوزه عمرانی نیز پروژه‌هایی داشتیم که بعد از ۱۰ سال اکنون عملیاتی شده که از جمله آنها می‌توان به فرهنگسرای لنده، تالار بزرگ یاسوج، پلاتوی دهدشت و پروژه گچساران اشاره کرد که بعد از وقفه طولانی اعتبار برای آنها گرفته شد و از دولت و وزیر محترم و استاندار تشکر می‌کنیم.

وی گفت: برای مثال فرهنگسرای لنده بیش از ۱۰ سال راکد بود که زمینی در اختیار نداشت و با رایزنی‌های صورت گرفته منابع طبیعی مسئولان و فرماندار پروژه را فعال کردیم در همه حوزه‌ها علی رغم مشکلات شاهد خروج از رکود پروژه‌ها هستیم.

درخشان افزود: یکی از برنامه‌های دیگر ما که در آینده نزدیک برگزار خواهد شد در خصوص مدارس آزاد موسیقی است که در این زمینه نیز به رشد و تعالی خواهند رسید.

امین درخشان در ادامه اظهارات خود به شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای انجمن سینمای جوان اشاره کرد و گفت: این جشنواره در سطح ۳۰ استان که به سه منطقه تقسیم شدند برگزار خواهد شد که ۱۰ استان از جمله مرکزی، آذربایجان غربی، ایلام، خراسان شمالی، لرستان، فارس و خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۰۲۸ اثر در بخش فیلم و عکس در جشنواره شرکت خواهند داشت.

وی افزود: در فیلم در چهار محور و در عکس هم در تک عکس و مجموعه عکس مشارکت بسیار خوبی بود که آثار برگزیده و فیلم‌ها اکران می‌شوند و همچنین نمایشگاه عکس‌ را در یاسوج و در اداره کل فرهنگی ارشاد اسلامی داشتیم و در روز ششم مهرماه با حضور مقامات ارشد وزارت ارشاد و اصحاب هنر شاهد آیین اختتامیه هستیم.

درخشان گفت: قریب به ۸۰۰ هنرمند در حوزه عکس و فیلم در این جشنواره شرکت کردند در مجموع ۱۰۲۸ فیلم و عکس به دبیرخانه ارسا شد.

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51028 توسط keyani bavand و در روز ساعت ۱۷:۱۴:۵۳
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51026
۳ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۸:۴۳

در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس صبحگاه مشترک صبحگاه مشترک نیرو‌های مسلح در شهرستان چرام برگزار شد

در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس صبحگاه مشترک صبحگاه مشترک نیرو‌های مسلح در شهرستان چرام برگزار شد؛

در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس صبحگاه مشترک صبحگاه مشترک نیرو‌های مسلح در شهرستان چرام برگزار شد.

 

دهدشت نیوز این مراسم با حضور نیرو‌های نظامی و انتظامی، بسیجیان خواهر و برادر، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، امام جمعه موقت، اعضای شورای تامین و شورای اداری شهرستان چرام در محل سپاه برگزار شد.

 

انتهای پیام /

 

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51026 توسط keyani bavand و در روز ساعت ۰۸:۴۳:۵۴
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51023
۳ / ۷ / ۱۴۰۲ - ۸:۳۲

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد عملیاتی می شود

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد عملیاتی می شود؛

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد:
قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد عملیاتی می شود
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد بر اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در آموزش وپرورش تاکید کرد.
به گزارش …………..دهدشت نیوز………. جلسه اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و توجیه و تربیت کنشگران جوانی جمعیت با حضور اعضای کارگروه جوانی جمعیت در آموزش وپرورش استان برگزار شد.
معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد در این جلسه به اجرایی شدن ماده های مربوط به این قانون در آموزش و پرورش اشاره کرد وگفت: همه ما مسئول هستیم و ماهانه باید از نحوه اجرایی شدن آن گزارش تهیه و مشکلات و موانع احتمالی برطرف شود.
ایمان سبحان نژاد اجرای دقیق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را مستلزم اعتبار دانست و گفت: در صورت تامین اعتبار و اجرایی شدن این قانون ، آگاهی بخشی به وجوه مثبت ازدواج ، تشویق شایسته کارکنان تازه ازدواج کرده ، صاحب فرزند و تربیت کنشگران جوانی جمعیت در اولویت امور قرار گیرد.
وی افزود: بی توجهی به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اثرات نامطلوبی در زمینه کاهش جمعیت و کمبود نیروی انسانی در آینده دارد که در این راستا آموزش و پرورش از همه ظرفیتها وامکانات برای اجرایی شدن این قانون استفاده خواهد کرد.
کارشناس مسئول امور بانوان و دبیر کارگروه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد نیز به ضرورت اجرای این قانون در همه دستگاهها بالاخص آموزش وپرورش اشاره کرد وگفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر اجرای دقیق این قانون تاکید ویژه دارند و فرمودند یکی از مسائلی که اگر انسان دقیق به عمق آن فکر کند تن او می لرزد همین مساله جمعیت هست.
صدیقه نیک اقبال افزود: این قانون ۷۳ ماده و ۸۱ تبصره دارد که بخشی از ماده های این قانون مربوط به آموزش وپرورش است که در راستای اجرایی شدن آن همه باید تلاش کنیم.
رییس اداره منابع انسانی آموزش وپرورش استان نیز در این جلسه با اشاره به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: بعضی از ماده های این قانون قابلیت اجرایی دارند و بعضی دیگر در حال پیگیری می باشند
وحید بادغن بیان کرد: بعضی ماده های این قانون از جمله مرخص زایمان به مدت ۹ ماه در آموزش و پرورش ۱۰۰ درصد انجام گرفته و ماده دیگر افزایش سنوات خدمت از فرزند سوم به بعد در حال پیگیری می باشد.
در ادامه این جلسه سایر اعضا نظرات و دیدگاههای خویش را برای اجرای مطلوب این قانون در آموزش وپرورش بیان کردند.
پرداخت هزینه مهدکودک به بانوان شاغل در ادارات آموزش وپرورش ، ایجاد فضایی در اداره کل و شهرستانها ومناطق به اتاق مادر و کودک با مجهز نمودن به وسایل کودک، دور کاری بانوان فرهنگی شاغل اداری در صورت امکان، مرخصی زایمان ۹ ماهه و دوقلو و بیشتر ۱۲ ماه ، در نظر گرفتن سنوات خدمت از فرزند سوم بعد، از جمله مصوبات کارگروه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد بود.

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 51023 توسط keyani bavand و در روز ساعت ۰۸:۳۲:۴۲
© Copyright 2023 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر