شماره : 12422
۱۶ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۳:۱۸

اظهارات حجت الاسلام موحد در مورد اتش سوزی خائیز

این آتش سوزی که از عصر پنجشنبه آغاز شده بود بخش‌های زیادی از مراتع، جنگل‌ها و گونه‌ هایی از حیوانات و جانداران در آتش سوختند اما به هیچ یک از هزار و پانصد کل و بز این منطقه حفاظت شده آسیبی نرسید.؛

پایگاه خبری دهدشت نیوز:آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز پس از ۶ روز متوالی به طور کامل روز سیزدهم خرداد مهار شد.

این آتش سوزی که از عصر پنجشنبه آغاز شده بود بخش‌های زیادی از مراتع، جنگل‌ها و گونه‌ هایی از حیوانات و جانداران در آتش سوختند اما به هیچ یک از هزار و پانصد کل و بز این منطقه حفاظت شده آسیبی نرسید.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار داشت و گفت؛به محض اطلاع از آتش سوزی طی تماس تلفنی با اقای دکتر کلانتری استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد خواستار دستور به واحد های تابعه استانی برای حضور فوری در محل حادثه و اقدام جهت کنترل اتش سوزی و ممانعت از گسترش بیشتر در منابع طبیعی شدم.
موحد افزود؛با توجه به صعب العبور بودن مسیر کوه خائیز و محل آتش سوزی تاکید بر اعزام بالگرد به منطقه را داشته ام که سرانجام پس از رایزنی ها و پیگیری ها با دفتر سردار سلامی فرمانده کل سپاه و امرای ارتش جمهوری اسلامی دستور اعزام ۲ هلیکوپتر آبپاش سپاه و ۲ هلیکوپتر نفر بر از ارتش به حادثه اعزام شد.
نماینده مردم کهگیلویه در ادامه افزود؛با توجه به اینکه این آتش سوزی در مرز استان کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان شعله ور شده بود همچنین با مسولان استان خوزستان تماس های گرفته شد که از سمت خوزستان چندین هلیکوپتر و بالگرد برای مهار اتش اعزام شد.
این مقام مسئول عنوان کرد،در اولین صحبتهای خود در صحن علنی مجلس برای این موضوع که اهمیت بسیاری داشت به رئیس جمهور تذکر دادم.
حجت الاسلام موحد گفت؛در پی تذکر شفاهی به رئیس جمهور در مورد آتش سوزی اخیر جنگل های زاگرس هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در اقدامی فوری با حضور نمایندگان زاگرس نشین جلسه فوق العاده ای با حضور جمعی از مسئولین ارشد کشوری از جمله وزارتخانه های جهاد ، دفاع ، کشور ، سازمانهای محیط زیست، منابع طبیعی و مدیریت بحران کشور برگزار کردند و در این جلسه ابعاد آتش سوزی های اخیر در جنگل های زاگرس مورد بررسی قرار گرفت.

موحد همچنین از ورود شهرداری تهران و اعزام تیمی از متخصصین آتشنشانی بهمراه تجهیزات خبر داد و از شهردار و مسئولین شهری تهران بزرگ نیز قدردانی نمود.
وی در پایان از کلیه عوامل که در مهار این آتش سوزی نقش داشتند تقدیر و تشکر کرد.
ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12422 توسط peyman bavand و در روز جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۱۸:۳۱
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 12419
۱۵ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای از ایمن سازی بخشی از جاده رانشی یاسوج-شیراز خبر داد 

بخشی از محور یاسوج شیراز که به صورت فنی و استاندارد اجرا نشده بود به زودی ایمن سازی می شود؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای این استان با بیان اینکه کنترل لغزش زمین و پایدار سازی جاده ها از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: دیشب و چندمین بار در محور شیراز-یاسوج در نزدیکی روستای پریکدان بویراحمد سنگ های درشت به وزن ۳۰ تا ۴۰ تن به جاده رانش کرد.

آقای نصیری راد افزود: همکاران راهداری در طی چندین مرحله رانش کوه و سنگ به این جاده، بلافاصله وارد عمل شده و پیش از وقوع هرگونه خسارت جانی و مالی برای عابران، این مسیر را پاکسازی کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان وجود زمین های کشاورزی در بالادست، بارش باران شدید و اجرای غیر اصولی تراشه ها را از جمله عوامل ریزش سنگ در این محور عنوان کرد و گفت: نامه ای مبنی بر درخواست اعتبار برای ایمن سازی این محور به سازمان حمل و نقل جاده ای کشور ارائه شده است.

آقای نصیری راد افزود: هفته آینده با حضور کارشناسان زبده حمل و نقل جاده ای اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح ایمن سازی این نقطه بررسی می شود.

وی ادامه داد: در صورت تامین اعتبار به زودی کار ایمن سازی این محور انجام و نتیجه این بررسی ها به کمیته برنامه ریزی استانداری کهگیلویه وبویراحمد نیز ارسال می شود.
ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12419 توسط peyman bavand و در روز پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۵:۳۶
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 12358
۱۵ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

کارهای عجیب غریب در شهرسرفاریاب تمامی ندارد/ تخریب پل گلزارشهدا و مسجدالرضا

شهروند سرفاریاب در اتفاقی عجیب اقدام به تخریب پل در جلوی گلزار شهیدان دیرباز و مسجد الرضا می نماید ؛

کارهای عجیب غریب در شهر سرفاریاب تمامی ندارد

تخریب پل گلزارشهدا و مسجدالرضا

به گزارش دهدشت نیوز”در روزهای گذشته شهروندان سرفاریابی ، به ویژه ساکنان محدوده محله گلزار شهدای دیرباز  با تلفن به خبرنگار این پایگاه خبری  به این اقدام شهروند سرفاریابی و سکوت مسئولین در شهر  اعتراض کردند.

شهروند سرفاریاب در اتفاقی عجیب اقدام به تخریب پل در جلوی گلزار شهیدان دیرباز و مسجد الرضا می نماید

بنا بر منابع اگاه شهروند سرفاریابی مدعی هست که زمین ملک شخصی هست و باتوجه به استعلامات از شهرداری و شورای شهر زمین خریداری شده است ولی در حال حاضر خیابانی در این زمین طراحی شده است؟که نسبت به این وضعیت اعتراض دارم

سوال اینجاست چرا شهرداری و شورای شهر مجوز استعلامات را صادر کرده است ؟

در حال حاضر مدت ۵روز هست که مردم جهت ایاب و ذهاب با مشکلات زیادی روبه رو هستند و تردد خودروها در این محله به سختی صورت می گیرد .

مردم همچنان منتطر اقدامات شهرداری،شورای شهر و بنیاد شهید هستند

رئیس شورای شهر سرفاریاب در تماس تلفنی گفت:طی نامه کتبی به شهردار اعلام شده وضعیت را بررسی و اقدام لازم انجام گیرد .

آیا شهرداری اقدامی انجام داده است ؟

منتطر پاسخ شهردار سرفاریاب هستیم

اقدامات بنیادشهید و امور ایثار گران چه بوده است ؟

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12358 توسط peyman bavand و در روز ساعت ۱۱:۰۶:۳۲
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 12416
۱۵ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: ؛

عاملان  آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: عاملان آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند؛

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت:عاملان  آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند.

به گزارش“دهدشت نیوز”، سید اسدالله هاشمی، اظهار داشت: دو دامدار ساکن در حاشیه کوه خائیز به دلیل اختلاف ملکی اقدام به آتش زدن اراضی مورد اختلاف می‌کنند که به دلیل بی احتیاطی و شدت وزش باد، آتش به مراتع و جنگل‌‌های خائیز سرایت کرده . چندین روز در آتش سوختند.

 

به گزارش دهدشت نیوز، وی با اشاره به اینکه این دو دامدار متخلف شناسایی و بعد از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند، عنوان کرد: هم اکنون دو دامدار متخلف به قید ضمانت از زندان آزد شده‌اند و بدون شک پرونده آنان با دقت توسط دستگاه قضایی بررسی می‌شود.

هاشمی با اشاره به اینکه ۴۰ هکتار از جنگل‌ها، مراتع و گونه‌های گیاهی منطقه حفاظت شده خائیز در آتش سوخت، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد به حیات وحش بویژه گونه شاخص کل و بز خسارتی وارد نشده است.

 

وی تصریح کرد: جنگل‌ها و مراتع خائیز بعد از چندین روز آتش سوزی با تلاش نیروهای مردمی، تشکل‌های مردم نهاد، سپاه پاسداران و بسیج، هوانیروز ارتش، شرکت بهره برداری نفت و گاز، دستگاه‌های عضو ستاد بحران، جنگلبانان و محیط بانان مهار شد.

 

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12416 توسط peyman bavand و در روز ساعت ۱۰:۲۳:۵۰
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 12412
۱۵ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲

آژیر قرمز در بهمئی به صدا درآمد، مردم در خانه بمانید

فرماندار بهمئی از افزایش و تشدید محدودیت‌ها در برگزاری برنامه‌ها و مراسم ها دراین شهرستان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد؛

پایگاه خبری دهدشت نیوز:

فرماندار بهمئی از افزایش و تشدید محدودیت‌ها در برگزاری برنامه‌ها و مراسم ها دراین شهرستان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

سنایی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و بحرانی بودن اوضاع در برخی شهر‌های همجوار، شهروندان بهمئی از شرکت در مراسم ها، جشن‌ها و سفر‌های غیر ضرور و تردد‌های بی مورد به این شهرها تا اطلاع ثانوی بپرهیزند.

حکمت الله سنایی با بیان اینکه به منظور حفظ سلامت شهروندان و با توجه به شیوع کرونا، بیشتر برنامه‌ها در شهرستان بهمئی لغو شده و اقامتگاه‌ها و مناطق گردشگری هم تعطیل هستند افزود: کنترل ورودی شهر، جلوگیری از رفت و آمد‌ها به داخل شهر و اعلام توصیه‌های مکرر وزارت بهداشت برای فرهنگ سازی در این مورد، از جمله اقدامات انجام شده برای پیشگیری از انتشار کرونا ویروس است.

گفتنی است روز گذشته با اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان، ۱۰ مورد از تست‌ کرونای اهالی منطقه گچ بلند در فاصله ۷ کیلومتری شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی در ۲۴ ساعت اخیر مثبت اعلام شده است.

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12412 توسط peyman bavand و در روز ساعت ۱۰:۰۲:۰۴
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 12409
۱۵ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۹:۵۱

احتمال شروع سال تحصیلی جدید از تابستان

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سناریو‌های بازگشایی مدارس در مهر ۹۹ گفت: اگر مسئولان وزارت بهداشت اجازه دهند سال تحصیلی دانش‌آموزان را زودتر آغاز می‌کنیم؛

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سناریو‌های بازگشایی مدارس در مهر ۹۹ گفت: اگر مسئولان وزارت بهداشت اجازه دهند سال تحصیلی دانش‌آموزان را زودتر آغاز می‌کنیم.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه با صدا و سیما درباره آغاز سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان اظهار کرد: یکی از وظایف ما کسب آمادگی لازم برای آغاز سال تحصیلی آینده است و در این باره سناریو‌های مختلفی داریم، نخستین فرض این است که مشکلی وجود نداشته باشد مدارس دولتی و غیر دولتی دایر و کلاس‌های درس حضوری باشد.

وی افزود: سناریوی دوم این است که ممکن است در مقاطعی از سال نیازمند داشته باشیم مدارس را تعطیل کنیم بنابراین امکان ترکیبی را پیش‌بینی کردیم تا روز‌هایی که مشکل وجود ندارد، دانش‌آموزان در مدرسه حاضر شوند و در مواقعی که امکان حضور نیست از طریق راه‌های جایگزین یعنی آموزش تلویزیونی، مجازی و تولید و عرضه بسته‌های خود آموز آموزشی اقدام کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت:، چون پیش‌بینی دقیقی از وضعیت سال تحصیلی آینده در دست نیست باید گزینه‌های مختلف را مدنظر قرار دهیم، یکی دیگر از گزینه‌ها این است که در صورت موافقت مسئولان وزارت بهداشت، سال تحصیلی را زودتر برگزار کنیم تا از زمانی که خطری افراد را تهدید نمی‌کند حداکثر استفاده را برای آموزش ببریم.

وی در ادامه درباره امتحانات حضوری دانش‌آموزان بیان کرد: به دلیل اهمیت امتحانات پایه دوازدهم در سرنوشت دانش‌آموزان با هماهنگی ستاد کرونا امتحانات حضوری است، اما چون سلامت افراد اهمیت دارد تعداد حوزه‌های امتحان را ۵۰ درصد افزایش دادیم و این امکان فراهم شده است دانش‌آموزان با فاصله مناسب از هم در امتحانات شرکت کنند.

حاجی میرزایی متذکر شد: مسئولان مدارس توجیه شدند قبل و بعد از حضور دانش‌آموزان، محیط مدرسه را ضدعفونی کنند و ملاحظات بهداشتی رعایت شود همچنین به مدارس توصیه شده است دانش‌آموزان حتماً از ماسک استفاده کنند و اگر فردی بدون ماسک آمد مدرسه ماسک لازم را در اختیار او قرار دهد تا امتحانات با آرامش لازم برگزار شود.

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12409 توسط peyman bavand و در روز ساعت ۰۹:۵۱:۵۳
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 12402
۱۵ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۴:۳۱

بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر 

علی دیانتی رئیس جدید اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کهگیلویه صبح امروز چهارشنبه از روکش آسفالت دهدشت بهبهان بازدید کرد؛
پایگاه خبری دهدشت نیوز؛
علی دیانتی در حاشیه این بازدید گفت؛ روکش ۲ کیلومتر از محور دهدشت به بهبهان به عرض ۱۱ متر در حال اجرا می باشد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کهگیلویه با تشکر از پیگیری های مدیر کل این اداره اظهار داشت؛ اعتبار این پروژه یک میلیارد و یکصد میلیون تومان است که با پیگیری حجت الاسلام موحد نماینده کهگیلویه بزرگ تامین اعتبار شد.
وی داشتن راه و جاده مناسب را حق مردم دانست و گفت؛ جهت تردد مردم شهرستان راه هایی که نیاز به روکش داشته باشند را در اولویت کاری قرار خواهم داد.
دیانتی اظهارکرد؛ طی روزهای آینده بخشی از محور جاورده به قلعه رئیسی نیز روکش خواهد شد تا تردد برای مردم این بخش آسان شود.
وی با اشاره به نامناسب بودن برخی از راه های روستایی افزود؛ با حجت الاسلام موحد نماینده کهگیلویه جهت تامین قیر و اعتبار برای آسفالت این راه ها رایزنی شد و به زودی شاهد انقلاب آسفالت روستا راه‌های روستایی خواهیم بود.
علی دیانتی همچنین از رفع نقاط حادثه خیز منطقه سرخون دشمن زیاری خبرداد وگفت؛ هم اکنون دو دستگاه بیل مکانیکی در منطقه مستقر ودر حال اجرای کار هستند .
   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

   بازدید رئیس اداره راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه از روکش آسفالت دهدشت به بهبهان/تصاویر

 

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12402 توسط peyman bavand و در روز ساعت ۰۴:۳۱:۰۳
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 12385
۱۴ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰

امام جمعه سرفاریاب:؛

مکتب امام خمینی (ره) قویترین مکتب دنیا است

امام جمعه سرفاریاب با بیان اینکه نقش مردم در کنار رهبری را نباید فراموش کرد، گفت: در تمامی میدان‌ها از جمله دفاع مقدس، تحریم اقتصادی دشمن، سرفاریاب هم یکی از پیشتازان این عرصه بوده است.؛

پایگاه خبری دهدشت نیوز:

مراسم ارتحال حضرت امام (ره)باحضور  امام جمعه ،بخشدار ،فرمانده حوزه مقاومت ورئیس منابع طبیعی شورای اسلامی و خانواده معظم شهدا و جمعی از مردم برگزار شد

حجت الاسلام سید فرج الله پژمان با تسلیت ارتحالرامام و همچنین قیام پانزده خرداد گفت:مکتب امام خمینی (ره) قوی‌ترین مکتب دنیا است و عقلانیت و معنویت و عدالت بارزترین وجه این مکتب بوده است.

وی اظهار کرد: شجاعت، آرمان گرایی، مقاومت، استقلال طلبی و مبارزه با استکبار مهمترین درس نهضت خمینی به مردم آزادی خواه دنیا بود و تا به امروز این راه ادامه دارد.

امام جمعه سرفاریاب عنوان کرد: امام خمینی (ره) با رهبری هدایت گرانه خود انقلابی که برگرفته از مکتب اهل بیت (ع) است را بنیان نهاد که سرمایه‌ای عظیم برای جهان اسلام است.

حجت‌الاسلام پژمان  افزود: راه معمار کبیر انقلاب اسلامی پس از ارتحال خمینی کبیر نیز با انتخاب جانشین شایسته آن حضرت ادامه دارد

امام جمعه سرفاریاب  با بیان اینکه آنچه دنیا به آن نیازمند است، زر، زور و امکانات مادی نیست، گفت: آنچه که دنیا احتیاج دارد مکتب امام خمینی (ره) است و خوشبختانه این مکتب در هر فرصتی به سرعت جلو می‌رود و جایگاه آن قلوب انسان‌های حق خواه و حق طلب است.

خطیب جمعه سرفاریاب  با بیان اینکه نقش مردم در کنار رهبری را نباید فراموش کرد، گفت: در تمامی میدان‌ها از جمله دفاع مقدس، تحریم اقتصادی دشمن، مردم سرفاریاب هم یکی از پیشتازان این عرصه بوده است.

۶

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12385 توسط peyman bavand و در روز چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۰:۰۳
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 12379
۱۴ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸

بنیاد برکت طرح اشتغالزایی در سرفاریاب اجرا می کند

دهیاران با شناسایی کسانی که می توانند در زمینه های مشخص شده فعالیت کنند به بنیاد برکت معرفی کنند؛

پایگاه خبری دهدشت نیوز:

مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه با دهیاران سرفاریاب گفت: بنیاد برکت تصمیم دارد امسال برای ایجاد اشتغالزایی به ۳۰۰ تا ۵۰۰ طرح اشتغالزایی که در سطح روستاهای شهرستان چرام اجرا می شود تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کند.

سجادی با بیان اینکه میزان تسهیلات از ۸ تا ۵۰ میلیون تومان است، افزود: این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد و دوره بازپرداخت ۵ ساله که اقساط آنها در برخی بانک های عامل ۶ ماهه و در برخی یک ساله است.

وی اصافه کرد: دهیاران می توانند در شناسایی افراد مستعد ایجاد طرح هایی اشتغالزایی همکاری خوبی  کنند

سجادی گفت:بنیاد برکتِ وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یکهزارو ۲۰۰ طرح اشتغال‌زا را در سال گذشته در روستاها و مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا کرد.

سجادی اظهار داشت: برای اجرای این تعداد طرح اشتغالزایی بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

وی گفت: همچنین بنیاد برکت در سال ۹۷ بیش از ۳۳۲ طرح اشتغالزایی با اعتباری بیش از ۷۰ میلیارد ریال در این استان و بویژه بخش چاروسا کهگیلویه ایجاد کرد.

سجادی ادامه داد: این تعداد طرح‌های کارآفرینی در قالب مدل اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) و در زمینه های پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، تولید پوشاک، صنایع دستی، پرورش طیور و قالی‌بافی ایجاد خواهد شد

شهرستان چرام دارای دو بخش مرکزی و سرفاریاب با جمعیت ۳۳ هزار  نفر در قالب ۸ هزار و ۸۹۰ خانوار در جنوب غربی ایران و مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد است.

بخشدار سرفاریاب با تقدیراز خدمات بنیاد  برکت  در این جلسه گفت: با توجه به موقعیت بخش سرفاریاب وجود چنین طرح هایی می تواند کمک خوبی در جهت اشتغال زایی انجام دهد.

اسلام مرادپور افزود: با حمایت روستاییان می توان گام مهمی علاوه بر ایجاد اشتغال می توان از  مهاجرت جلو گیری کرد.

وی ادامه داد: دهیاران با شناسایی کسانی که می توانند در زمینه های مشخص شده فعالیت کنند به بنیاد برکت معرفی کنند.

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12379 توسط peyman bavand و در روز ساعت ۱۹:۰۸:۴۱
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 12377
۱۴ / ۳ / ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳

امام(ره)پرچم عزت خواهی ایران اسلامی را در جهان برافراشت/قیام۱۵خرداد منشاء بیداری اسلامی در جهان شد

حجت الاسلام موحد در پیامی گفت:چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه یادآور حوادث بسیار تلخی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.؛

حجت الاسلام موحد در پیامی گفت:چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه یادآور حوادث بسیار تلخی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

بسم الله الرحمن الرحیم
سال ها می‌گذرد، حادثه‌ها می‌آید‌
انتظار فرج از نیمه خرداد کشم
(امام خمینی (ره)

چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه یادآور حوادث بسیار تلخی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

چهاردهم خرداد ماه سالروز ارتحال رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است، پیر جماران که با رحمت رهنمودهای حکیمانه خود ابرقدرت‌های غرب و شرق را در مقابل نظامی تمام مردمی به زانو درآورده و پرچم عزت خواهی این سرزمین را در سراسر گیتی برافراشت.

قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی به‌ شمار می‌آید، قیامی که به راستی منشاء بیداری اسلامی در جهان شد.

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب اسلامی و تمامی شهدای ۱۵ خرداد آرزوی توفیق و سربلندی و بهروزی برای نایب بر حق ایشان حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای را دارم.

سید محمد موحد
نماینده مردم شریف کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

ثبت شده در سایت دهدشت نیوز طی شماره 12377 توسط peyman bavand و در روز ساعت ۱۷:۵۳:۴۵
© Copyright 2020 http://dehdashtnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر