کد خبر : 47302
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۷:۱۳

چالش‌های انتخاباتی در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها؛ بخش دوم حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون/ بیم افکار عمومی از احتمال عدم صیانت از آراء

چالش‌های انتخاباتی در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها؛ بخش دوم حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون/ بیم افکار عمومی از احتمال عدم صیانت از آراء

  به گزارش دهدشت نیوز، حال با ارتباط نزدیکی که بین بخشداران و فرمانداران این حوزه انتخابی با نماینده کنونی مجلس وجود دارد، بیم آن می‌رود، شک و شبهه‌ای در انتخابات مجلس در اذهان عمومی به وجود بیاید. هر چند نزدیکی به نمایندگان فی‌نفسه امری مذموم نیست؛ اما این نزدیکی می‌تواند موجب انتقاداتی در افکار

 

به گزارش دهدشت نیوز، حال با ارتباط نزدیکی که بین بخشداران و فرمانداران این حوزه انتخابی با نماینده کنونی مجلس وجود دارد، بیم آن می‌رود، شک و شبهه‌ای در انتخابات مجلس در اذهان عمومی به وجود بیاید. هر چند نزدیکی به نمایندگان فی‌نفسه امری مذموم نیست؛ اما این نزدیکی می‌تواند موجب انتقاداتی در افکار عمومی شود و حتی با صحت کامل انتخابات، شاهد نارضایتی‌هایی در بین افراد واجد رأی باشیم. بنابراین بهتر است از هم‌اکنون چاره کار اندیشیده شود.

چالش‌های انتخاباتی در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها؛ بخش دوم حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون بیم افکار عمومی از احتمال عدم صیانت از آراء

اَفتونیوز| با توجه به این‌که به فضای انتخابات نزدیک می‌شویم، دغدغه‌های انتخاباتی نیز رنگ و بوی بیشتری می‌گیرند. از طرف دیگر، نگرانی‌ها از وضعیت موجود نیز افزایش می‌یابد. افتونیوز بر اساس رسالت خود، چندی پیش چینش فرمانداران و بخشداران حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ را بررسی کرد و در گزارش حاضر نیز به بررسی فرمانداران و بخشداران حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون می‌پردازد.

واضح است که چیشن فرمانداران و بخشداران می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر شیوه برگزاری انتخابات داشته باشد. تا اسفند ماه نیز زمان برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم کمتر از ۱۰ ماه باقی مانده است. هر چه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم؛ دغدغه‌هایی همچون مشارکت در انتخابات، صیانت از آرا و امنیت انتخابات بیشتر می‌شوند. مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی خود بر این موارد تأکید کرده بود. اَفتونیوز نیز بر همین اساس، ایجاد بستر برای انتخابات سالم را یکی از اهداف خود قرار داده است. همچون کهگیلویه بزرگ که چینش فرمانداران و بخشداران، سمت و سوی خاصی به طرف نماینده کنونی دارد، در بویراحمد نیز وضعیت تفاوت چندانی ندارد. در این حوزه انتخابیه نیز فرمانداران و بخشداران هر کدام به نحوی با نماینده کنونی مجلس نزدیکی‌هایی دارند. همین موضوع نگرانی‌هایی را در افکار عمومی به وجود آورده است که لازم است تا پیش از برگزاری انتخابات این موضوع حل شود.

شهرام مهدوی مطلق فرماندار بویراحمد که در ابتدای کار در چندین مورد نقد این رسانه قرار گرفت اهل بویراحمد سفلی و گفته می شود در انتخابات گذشته از مشورت‌دهندان به اتاق فکر نماینده بود و گفته می‌شود مهدوی مطلق با پیگیری نماینده قرار بود معاون سیاسی استاندار شود، اما در نهایت به عنوان فرماندار انتخاب شد. حتی در روز معارفه مهدوی مطلق، بنر او و روشنفکر را سر چهارراه‌ها نصب کردند. مهدوی نیز از روشنفکر در جلسه معارفه تشکر ویژه کرد.اگرچه باید جانب انصاف را رعایت کرد و گفت مهدی مطلق عملکرد قابل دفاعی نسبت به سایر فرمانداران استان داشته است. از سوی دیگر، معاون فرماندار که مسئولیت انتخابات را بر عهده دارد، از اعضای ستاد نماینده، برخی از پرسنل فرمانداری، از بستگان نزدیک نماینده، و معاون برنامه‌ریزی فرماندار نیز همگی از اعضای ستاد نماینده، متولیان برگزاری انتخابات هستند.

در سایر شهرستان‌های این حوزه انتخابیه نیز وضعیت به همین صورت است؛ مختار اندرخور فرماندار مارگون، اظهار نظر عجیب اخیر او در خصوص میزان آسفالت در دو سال اخیر دست مایه طنز فضای مجازی شد، او عضو ستاد و برنامه‌ریز انتخابات نماینده و درخشان‌زاده فرماندار دنا نیز از نزدیکان نماینده و عضو اصلی برنامه‌ریز و اتاق فکر نماینده بودند.

کافی است نگاهی به بخشداران داشته باشیم تا این پازل تکمیل شود؛ علی اکبری‌تبار بخشدار مرکزی بویراحمد از نزدیکان نماینده است و گفته می‌شود با هماهنگی و حمایت او منصوب شده است.گفته می شود اکبری‌تبار در زمان انتصاب اش به عنوان بخشدار استخدام دولت نبود و این در نوع خود از ابهام و پرسش بزرگ محسوب می‌شود که استاندار و سایر مسولان می بایست به آن پاسخ می‌دادند!

ابوطالب محسنی‌فر بخشدار کبگیان فرزند چیتاب، از طرفداران نماینده در دوره گذشته بوده و در حال حاضر هم گفته می‌شود تیم نماینده او در انتصاب او نقش داشته‌اند.

شعبانی بخشدار مرکزی دنا از هم طایفه ای نماینده و ارتباط نزدیکی با نماینده دارد و به گفته برخی، او همواره او ار حامیان نماینده بوده است.

حال با ارتباط نزدیکی که بین بخشداران و فرمانداران این حوزه انتخابی با نماینده کنونی مجلس وجود دارد، بیم آن می‌رود، شک و شبهه‌ای در انتخابات مجلس در اذهان عمومی به وجود بیاید. هر چند نزدیکی به نمایندگان فی‌نفسه امری مذموم نیست؛ اما این نزدیکی می‌تواند موجب انتقاداتی در افکار عمومی شود و حتی با صحت کامل انتخابات، شاهد نارضایتی‌هایی در بین افراد واجد رأی باشیم. بنابراین بهتر است از هم‌اکنون چاره کار اندیشیده شود.

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

http://dehdashtnews.ir/?p=26405